12 grudnia 2016

Kadra

Dyrygent i kierownik zespołu

dr hab. Dariusz Zimnicki
Absolwent Konserwatorium Wileńskiego oraz Akademii Muzycznej w Warszawie specjalności dyrygentura chóralna (klasa prof. Ryszarda Zimaka).

Obecnie pracuje w macierzystej uczelni na stanowisku adiunkta w Katedrze Dyrygentury Chóralnej. Jako dyrygent związany jest z pięcioma chórami warszawskimi.

Prowadzi m.in. Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Chór Archikatedry Warszawskiej. Z obydwoma zespołami aktywnie koncertuje przygotowując bardzo zróżnicowane programy a cappella, jak również dzieła wokalno-instrumentalne. Wyróżnia się licznymi inicjatywami w wykonywaniu dzieł zapomnianych i nowo odkrytych w literaturze chóralnej. Z powodzeniem występuje na krajowych i zagranicznych festiwalach oraz konkursach (ponad 20 nagród). Jest współzałożycielem chóru Tibi Domine przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Jest członkiem komisji artystycznej Federacji Caecilianum. Prężnie działa jako amimator chóralnego życia muzycznego. Pasjonuje się komponowaniem.

Udziela się jako juror, prelegent oraz ekspert w przedsięwzięciach na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.


II Dyrygent

Justyna Pakulak
Absolwentka specjalności Teoria Muzyki oraz Dyrygentura Chóralna (klasa ad. dr Dariusza Zimnickiego) w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Ukończyła także 2,5 letnią Specjalizację Kształcenia Słuchu w macierzystej uczelni.

Jest II dyrygentem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, a także współzałożycielem oraz dyrygentem chóru Tibi Domine działającego przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Pracuje jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Od 2015 roku również jako wykładowca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jako Dyrygent współpracuje regularnie podczas warsztatów chóralnych Musique-Montagne w Les Diablerets w Szwajcarii.

Dwukrotna laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu (2010 - wyróżnienie, 2012 - III miejsce i nagroda za najlepsza technikę dyrygencką) oraz stypendystka MKiDN w latach 2010/2011 i 2011/2012, a także Keymung University w roku 2011/2012. Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych kursach dyrygenckich, m.in. we Francji, na Litwie, w Belgii i w Niemczech.

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących nauki i doskonalenia intonacji muzyki wokalnej.


Emisja głosu 

Joanna Morawska (Protasiuk) – sopran koloraturowy

Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie śpiewu prof. Urszuli Trawińskiej – Moroz. Studia ukończyła z wyróżnieniem.

W latach 1997 – 2002 studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończyła również z wyróżnieniem.

W 2005 roku była stypendystką Ministra Kultury.

Brała udział w seminariach wokalnych i kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Alberto Zeddę, Rockwella Blake’a, Liobe Braun (Bachowska Akademia Muzyczna), Ursulę Filge, Ryszarda Karczykowskiego, Donalda Maxwella (National Opera Studio) Urszulę Kryger, Bożenę Harasimowicz-Haas, Halinę Łukomską oraz Jagnę Sokorską - Kwika.

Jest Absolwentką studiów podyplomowych w Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego w klasie wykł. Arsena Szkurhana.

Współpracowała z Operą Śląską w Bytomiu (Partia Królowej Nocy w operze „Czarodziejski Flet” W.A.Mozarta).

W latach 2006 – 2009 prowadziła klasę śpiewu oraz zajęcia z emisji głosu w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II st. Bartłomieja Budzyńskiego.

W ramach projektu „Śpiewająca Polska” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, prowadzi zajęcia z zakresu emisji głosu dla dyrygentów.

Od sierpnia 2008 roku prowadzi zajęcia z emisji w Chórze Akademickim Politechniki Warszawskiej. Współpracuje także z wieloma innymi chórami, w tym z Chórem Wydziału Biologii UW, warszawskim chórem Cantus Laudabilis, a także chórami Consonans i Gaudete z Pionek. Prowadzi również zajęcia z emisji głosu w Szkole Śpiewu Liturgicznego w Warszawie.

Współpracowała i współpracuje z takimi kompozytorami i muzykami jak: Augustyn Bloch, Andrzej Kurylewicz (Piwnica Artystyczna u Kurylewiczów), Dominik Zabłocki i Michał Sławecki. Na swoim koncie ma liczne koncerty kameralne i oratoryjne w Akademii Muzycznej, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym oraz w wielu kościołach w Polsce, Austrii i Anglii ( coroczny cykl koncertów adwentowych i wielkopostnych).

W repertuarze Artystki znajdują się partie operowe, a także oratoryjno – kantatowe, a obejmuje on muzykę od doby baroku (Bach, Haendel, Vivaldi) do współczesności (Lutosławski, Britten, Poulenc). Posiada także bogaty repertuar pieśni.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide